نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: یک مشاوره برای همیشه

Member danial94 آواتار ها

پیش فرض یک مشاوره برای همیشه

سلام

امید وارم با تجربه ای که از خرید توسط این سایت و کار با کالا های چینی داشته ام بتوانم سری مقاله های خوبی رو برای شما بنویسم

گام اول : قبل از خرید
    همیشه وقتی می خواهیم در فضای اینترنتی ایران همچین تبادلاتی داشته باشیم که نیازمند اطمینان 100 درصد به اپراتور می باشد ، برخی ها خود را عقب میکشند (که البته در بعضی مواارد حق دارند) . همچنین اعتماد سازی در چنین فضایی کاری بسیار دشوار است که رامین دادخواه آن را به خوبی امنجام داده و امید است که بتواند تا پایان با قوت به کار خود ادامه دهد .

تا اسم کالای چینی می آید همه دست و پایشان می لرزد که این کالا فلان است ، این کالا بهمان است (که باز هم در برخی موارد صادق است ) . اما خود اپراتور ایران شیپینگ هم این را می داند و به همین خاطر بهترین ها را معرفی می کند.

این از مقدمه .
    اما بعضی افراد دو دل هستند که تبلت بخرند یا نه ؟؟؟
    این موضوع را با طرح چند سوال ساده برای خودتان می توانید حل کنید .
    1-هدف من از خرید تبلت چیست ؟ بازی کردن،کتاب خواندن، مرور وب و ...

پس از پاسخ به سوال بالا سوال بعدی رو برای خودتان طرح کنید:
    2-بودجه ی من برای خرید این دستگاه چقدر است ؟ 200تومن،300تومن و...

براحتی با طرح دو سوال بالا می توانید تصمیم خود را بگیرید

اما نکته طلایی : تصمیم خود را در سه بازه زمانی بسنجید
    در 10 روز - در 10 هفته(یا هفته) - در 10 ماه(یا سال)
    مثلا:
    در 10 روز اول چگونه اید ؟ (بدون شک زوق و شوق بسیار دارید)
    در 10 هفته بعد چگونه اید؟(در این مرحله بسیار منطقی خواهید شد و استفاده های درست از تبلت خواهید کرد
    و...

بعضیا با تبلتشون این کارها رو میکنن:
    موقع بیکاری angry birds میزنن ، تو کتاب خونه pdf رو رو میکنن ، نیاز دارن همیشه یه کامپیوتر همراهشون باشه ، از فلش دوستان تو دانشکده فیلم HD میگیرن و ....

امید وارم مقاله ی مفیدی بوده باشه

یا علی

پیش فرض یک مشاوره برای همیشه -مرحله دوم-

سلام

مرحله دوم این سری مقاله رو تقدیم شما عزیزان می کنم.
    پس از خواندن پست اول ، این سوال بوجود می آید که کدام تبلت با توجه به بودجه ی من بهترین (به طور میانگین)است؟

حالا من یک سوال از شما دارم :
    بودجه ی شما چقدر است ؟ (در هر بازه ی زیر بهترین گفته شده است)

1-بازه ی 200 تا 300 هزار تومان:

این که دیگر جای سوال ندارد . بدون شک بهترین انتخاب در این بازه onda vx610w است . میگن هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خوری !!! ولی واقعا این تبلت ناقص این ضرب المثل بوده و چیزی فراتر از ارزش مالی خود را به کاربر ارائه می دهد (حداقل خود من این را تجربه کردم)

2-بازه ی 300 تا 350 هزار تومان

در این بازه انتخاب های فراوانی وجود دارد و گفتن بهترین بسیار مشکل . اما با مشخص کردن اولویت دوربین براحتی می توان بهترین را مشخص کرد . اگر دوربین برایتان مهم است aninol elf برای شما بهترین است . اگر دوربین برایتان مهم نیست بدون شک از انتخاب HYUNDAI A7HD شگفت زده خواهید شد.

3-بازه ی 350 تا 400 هزار تومان

در این بازه هم انتخاب های فراوانی وجود دارد ولی با یک سوال بهترین برای شما مشخص می شود : آیا صفحه نمایش IPS می خواهید یا نه ؟ اگر می خواهید که بهترین ainol aurora است و اگر نمی خواهید ، بهترین برای شما Onda VI30 است .

3-بازه ی 400 تا 500 هزار تومان

در این بازه onda vi40 تبلتی است که جلوی تبلت های برند به هیچ وجه کم نمی آورد

4-بازه ی بالاتر از 500 هزار تومان

در این بازه SmartQ T19 خوب است (نه بهترین ، چون بازه ی گرانی است)

امید وارم این مقاله هم مفید واقع شد باشد

یا علی

پیش فرض یک مشاوره برای همیشه -مرحله سوم-

سلام
    رسیدیم به مرحله ی سوم این سری مقاله
    این مرحله مال اونایی که به سلامتی بعد مشاوره های قبلی تبلتشون رو خریدن و الان دارن Angry Birds بازی می کنن(یا هر کار دیگه ای ، این مهمه رو گفتم)

در این بخش می خوام دو تا مطلب خیلی خیلی مهم رو بررسی کنم

موضوع اول:چرا نباید برنامه های بی کابرد را در آندروید نصب کنیم؟

از برخی جهات اندروید و ویندوز شباهت هایی به هم دارن . یکی از این شباهت های بسیار بد اینه که برخی برنامه ها در سورس کد این دو سیستم عامل دست می برند و در برخی موارد باعث خرابی و کندی سیستم عامل و در کل ، دستگاه میشوند . با نصب برنامه های بی کاربرد ، مثل نصب چند مرورگر به صورت همزمان ، نصب چند برنامه ی بهینه سازی باتری و در کل برنامه هایی که سورس کد آندروید رو دستکاری می کنند فقط باعث مصرف باتری بیشتر و همچنین باعث بروز مشکلاتی در اجرای دستورات سیستم عامل می شوید . تا جایی که در برخی موارد مشاهده شده دستگاه در انجام حجم زیاد پردازش های همزمان کم آورده و دستور Force Shotdown را اعمال می کند

پس در نصب نرم افزار مورد نیاز خود دقت کنید
    البته 95 درصد بازی شامل این موضوع نمی شوند(هر چی دلت خواست بازی نصب کن)

موضوع دوم:چرا نباید تبلت خود را به مدت طولانی خاموش نگه داریم؟

اول از همه یک سوال از شما دارم : آیا دیده اید وقتی موبایل می خرید باتری آن جداگانه در پلاستیکی قرار داده شده است ؟
    این کار به این منظور انجام میگیرد که سلول ها یون لیتیم باتری از بین نروند و دائما توسط دستگاه مورد استفاده قرار نگیرند .
    حالا دستگاه های که نمی توان باتری آنها را جدا کرد چه؟
    اگر شما چنین دستگاهی داشته باشید (مثل همین تبلت ها) در زمان خرید متوجه آن شده اید که به محض بیرون آوردن دستگاه از جعبه برای اولین ، دستگاه مقداری شارژ در خود دارد . این شارژ اولیه در ابتدا کامل بوده ، اما در طول مسیری که از شرکت سازنده تا درب منزل شما طی کرده خالی شده است . این شارژ اولیه را شرکت در دستگاه ذخیره کرده تا به مدت طولانی سلول های یون لیتیم به صورت پیش فعال درون باتری باشند.
    حالا اگر ما هر چند وقت یکبار دستگاه را خاموش نگه داریم (حتی به اندازه چند ساعت)باعث مستهلک شدن باتری و کاهش عمر آن میشویم
    در طرف مقابل نیز اگر دستگاه را تند به تند به شارژر وصل کنیم نیز همین مسئله بروز می کند

پس حداقل در این یک مورد رعایت اعتدال کنید تا دستگاه شما بیشترن طول عمر خود را داشته باشد

یا علی

Junior Member davoodzd آواتار ها

damet garam

Member erfan.kar20 آواتار ها

دمت جیز دادا

N1 Dari Baw

Tags for this Thread