همیشه خرید اسباب و وسایلی که در خانه جزئی از واجبات به حساب می آیند و نقش مهمی دارند، بیشترین دغدغه و نگرانی را برای ما ایجاد می کنند . فرش ، مبلمان، لوستر، پرده و میز ناهارخوری نقش زیادی در لوکس نشان دادن خانه دارند. از طرفی وقتی بحث از دکوراسیون و چیدمان می شود خیلی از طراحان داخلی از نقش پررنگی که فرش ها در خانه دارند صحبت می کنند اما اینکه بودجه بیشتری را صرف خرید کدام یک از آن ها کنیم کار را سخت تر و پیچیده تر می کند.

دکوراسیون شما خرید فرش لوکس دستباف می خواهد یا ماشینی؟

همه ما سبک های مختلفی از دکوراسیون را دیده ایم اما نوع به کاربردن وسایل در هر خانه ای متفاوت است من می گویم وسیله ای که باید پول بیشتری را برای خرید آن کنار بگذاریم تا به چشم بیاید و زیبا باشد فرش خواهد بود چون در حال حاضر هزینه خرید فرش ۹ متری و یا فرش ۶ متری کم نیست.

البته خرید فرش لوکس دستباف و یا فرش ماشینی کاملا بستگی به نظر خودتان خواهد داشت و نیز هزینه ای که بابت خرید آن در نظر گرفته اید. اما طبیعتا خرید فرش ماشینی در اوضاع و شرایط امروزی به نفع خیلی از ما خواهد بود چون قیمت فرش لوکس دستباف مهم ترین عاملی است که باعث شده مردم از این نوع فرش ها فاصله بگیرند و تمرکزشان را به سمت فرش ماشینی با طرح و رنگبندی های جدید و بسیار متنوع ببرند. در ادامه بهترین فرش ماشینی و دستباف را بررسی می کنیم:

بهترین فرش ماشینی چیست؟

چند سالی می شود که این نمونه از فرش ها به نوعی بازار را به دست گرفته اند و به لحاظ طرح و رنگ و همچنین قیمت مناسب، طرفداران زیادی پیدا کرده اند و در اکثر خانه ها جا باز کرده اند، به خصوص فرش ماشینی کاشان . البته نوع، جنس، اندازه و نیز شانه و تراکم از عوامل مهم در تعیین قیمت آن ها خواهد بود . در این میان فرش ماشینی اکریلیک به علت به کار رفتن الیاف مرغوب در آن، نسبت به دیگر موارد از بهترین ها محسوب می شود به همین علت به آن فرش ضد حساسیت هم گفته می شود.

نکته: موضوع مهمی که باید راجع به فرش ماشینی بدانید این است که اگر الیاف و مواد آن مرغوب نباشد باعث ایجاد حساسیت پوستی و نیز خارش و سوزش خواهد شد پس لطفا این مسئله را جدی بگیرید و فرشی را خریداری کنید که از بابت جنس آن اطمینان خاطر داشته باشید.

خرید فرش لوکس دستباف

نام و آوازه فرش های دستباف به سالیان قبل بر می گردد که همه ما در گذشته شاهد حضور آن ها در خانه های پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ هایمان بوده ایم. خرید فرش لوکس دستباف در تمام دنیا حرف اول و آخر را می زند و بسیار باارزش تر از فرش ماشینی است چرا که با گذشت زمان و پا خوردن، زیبایی آن چندین برابر می شود. پشم، پنبه و ابریشم به عنوان مواد اولیه در بافت این فرش ها، باعث بروز هیچ نوع حساسیتی نمی شود. خرید فرش دستباف پشمی و همچنین خرید فرش دستباف ابریشم به عنوان دو نمونه از مرغوب ترین هنرهای دستی، به آنهایی که بودجه کافی دارند پیشنهاد می شود.

در واقع هر نوع فرشی که خریداری می کنید چه دستباف و چه ماشینی بدانید که خانه شما بدون وجود آن ها هیچ شور و نشاط و رنگ و بویی نخواهد داشت.