سالهاست فرش به عنوان وسیله نمادین و ضروری در خانه های ما خودنمایی می کند. انتخاب فرش برای قسمت های مختلف خانه (پذیرایی ، اتاق خواب ، راهرو و آشپزخانه) با حساسیت های زیادی همراه می باشد. واقعیت این است که اگر از فرش ها درست استفاده کنید آسایش و راحتی نصیبتان خواهد شد. قیمت مناسب ، طول عمر بالا و نگهداری آسان سه عنصر مهم و تاثیرگذار در انتخاب فرش ایده آل هستند. هر چند تنوع فرش ماشینی در این روزها به قدری بالا رفته که انتخاب طرح و رنگ موردنظر ممکن است ما را سردرگم کتد، اما در هر حال با توجه به نوع دکوراسیونتان با کمی حوصله و سلیقه می توانید فرش مناسب را انتخاب کنید و از چیدمان زیبا و خاص در منزل لذت ببرید. یکی از فرش هایی که این روزها در بازار سر و صدای زیادی به پا کرده فرش فانتزی است که قصد داریم آن ها را بشناسیم و با انواع طرح فرش فانتزی آشنا شویم.

فرش فانتزی چیست؟

فرش فانتزی نمونه ای جدید از فرش ماشینی است که به علت تراکم پرزها و تاب داشتن نخ ها از دوام و کیفیت بالایی برخوردار است. این نوع از فرش ها با هر نوع فضایی سازگار هستند حتی دکوراسیون سنتی را می توانید با یک قالیچه فانتزی زیباتر و درخشان تر کنید، یا اینکه اگر برای تکمیل دکوراسیون اتاق کودکتان به دنبال فرشی نرم و لطیف با طرح های شاد و کودکانه هستید بهترین گزینه پیش رویتان فرش فانتزی کودک خواهد بود. دقت داشته باشید برای کودک عزیزتان به خصوص اگر تازه تجربه راه رفتن را پیدا کرده خوب است که به خرید فرش فانتزی بپردازید چون به مرور زمان نه از کیفیت آن چیزی کم می شود و نه شکل اولیه خود را از دست می دهد.

هر چند بسیاری از آپارتمان های کوچک امروزی دیگر فضایی برای پهن کردن فرش ۱۲ متری یا فرش ۹ متری ندارند اما به کار بردن فرشی با رنگبندی شاد و روشن شاید بتواند به مشکلاتتان پایان دهد. بنابراین پرداخت هزینه برای خرید فرش فانتزی با کیفیت با مقاومت و ماندگاری بالا مقرون به صرفه است به خصوص اینکه ضد لک، ضد حساسیت و آلرژی هم باشد.

انواع فرش طرح فانتزی

خرید فرش فانتزی به دلیل کیفیت مطلوب و قیمت مناسب توانسته در مدت زمانی کوتاه پاسخگوی نیازهای افراد باشد و از این نظر مورد استقبال زیادی واقع شود. طرح های این فرش بسیار متنوع هستند طوری که می توانید برای هر فضایی فرشی مخصوص تهیه کنید. تناژ رنگی آنها شاد و براق همچون قرمز، زرد، بنفش و سرخابی را در بر می گیرند و به همین علت در ترکیب مبلمان با رنگبندی خنثی میتوانند زیبایی زیادی را به فضا بیاورند.
خرید فرش مخصوص آشپزخانه

طبق نظر طراحان داخلی پهن کردن فرش و قالی در فضای آشپزخانه چندان توصیه نمی شود. اما اگر فرشی انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، کیفیت خوبی هم داشته باشد و بتوانید به سادگی بشورید؛ توانسته اید به راحتی این قانون را نقض کنید البته اینکه از چه نوع فرشی برای آشپزخانه استفاده کنید هم جای سوال دارد.

با خرید فرش فانتزی به علت دارا بودن این ویژگی های قابل توجه، می توانید به خوبی فضای داخل آشپزخانه را با زیبایی هرچه تمام تر پوشش دهید. قیمت فرش فانتزی هم دلیل خوبی برای انتخابشان است چون در این صورت برای تعویض فرشتان نیاز نیست هزینه زیادی را متقبل شوید.

خرید فرش فانتزی اتاق خواب

خرید فرش برای اتاق خواب از این نظر که بتواند آرامشتان را فراهم کند بسیار حائز اهمیت است. خرید فرش فانتزی به دلیل تنوع طرح و نیز خصوصیات ویژه اش گزینه ای ایده آل برای شکل دادن به اتاق خوابتان خواهد بود. انتخاب طرح فرش فانتزی برای این نوع فضا بستگی به نوع چیدمان و رنگبندی دیگر وسایل داخل اتاق دارد.