ما ایرانی ها مردمانی مهمان نواز و مهمان دوست هستیم و همیشه می خواهیم برای مهمان خود از نظر پذیرایی کردن گرفته تا تمیزی و زیبایی خانه، سنگ تمام بگذاریم. از آنجایی که فرش ها جزء وسایل اساسی خانه هستند، غیر از کاربردی بودنشان نقش پررنگی در دکوراسیون فضا دارند. پذیرایی خانه یکی از فضاهایی است که به زیبایی آن توجه زیادی می شود.

مرتب و تمیز بودن خانه همیشه از الویت هر خانواده ای است. همین طور دکور کردن و چینش صحیح و استفاده از وسایل مناسب نقش مهمی در فضای خانه شما دارد زمانی که مهمان وارد خانه شما می شود اولین چیزی که به چشمش می خورد طراحی و دکوراسیون خانه است. مهم است که از مبلمان، پرده، فرش و … مناسبی استفاده کنید که با هم هماهنگ باشند و فضای خانه را شلوغ و یا خیلی خالی نشان ندهند.

در این مقاله فرش مناسب پذیرایی را بررسی می کنیم و شما را در انتخاب آن راهنمایی می کنیم.

همه خانه را فرش نکنید…

اندازه فرش پذیرایی در شلوغ شدن و آشفتگی فضا تاثیر دارد. در سبک مدرن دیگر لازم نیست چیدمان داشته باشید و کل خانه را فرش کنید. می توانید از اطراف، فضایی را خالی نگه دارید چون قرار دادن فرش تا نزدیکی دیوارها ممکن است فضای شما را گرفته و شلوغ نشان دهد. در قسمت پذیرایی خانه بهتر است اندازه فرش را طوری در نظر بگیرید که کمی از فرش زیر مبل ها قرار گیرد با این کار فضای خانه گرم و صمیمی تر می شود اما اگر می خواهید فضایی رسمی تر و لوکس تر ایجاد کنید باید از فرش ها و قالیچه های کوچک تر استفاده کنید.

فرش مناسب پذیرایی شما کدام است؟

اگر دکوراسیون پذیرایی خانه تان سبک مدرن است می توانید از فرش مدرن و فرش فانتزی استفاده کنید. محیط راحت و شادی ایجاد می کنند که در عین حال شلوغ نخواهد بود. این فرش ها را به راحتی می توانید با فضای خانه خود هماهنگ کنید چرا که آن ها هم از نظر رنگ و طرح تنوع بالایی دارند و هم در ابعاد و اندازه متفاوت هستند. یکی از جدید ترین مدل های فرش مناسب پذیرایی ، فرش کلاریس است. فرش کلاریس نسل جدیدی از فرش هاست که انتخاب آن می تواند فضای پذیرایی شما را متفاوت و مدرن نشان دهد.

گروه دیگری از فرش ها که به کمک فضای پذیرایی شما می آیند فرش های ماشینی هستند. این دسته از تنوع و طیف رنگی بالایی برخورداند. اگر برای فضای پذیرایی خانه خود قصد خرید فرش دارید حتما فرش ماشینی را در لیست خود قرار دهید، چرا که فرش های ماشینی پاسخگوی هر سبک و سلیقه ای هستند. جدیدترین مدل فرش مناسب پذیرایی در بین فرش های ماشینی، فرش ۱۵۰۰ شانه است. این فرش بافت ریزی دارد، سبک و لطیف است، پرز ندارد و طرح و نقش های آن جدید و بی نظیر است.

فرش های دستباف ، اصالت خانه شما

فرش دستباف یک هنر دیرینه در سرزمین ماست و زیبایی آن بر کسی پوشیده نیست اما از آنجایی که این فرش به دست هنرمندان قالی باف، بافته شده است پس طبیعتا نسبت به دیگر فرش ها هزینه بالاتری دارد. فرش های دستباف طرح ها و نقش های زیبایی دارند که می توانند با خانه شما هماهنگ شوند در برخی از نمونه های فاخرتر آن از نخ ابریشم استفاده شده است که ارزش فرش را چندین برابر می کند. اگر مایل هستید برای فرش هزینه بیشتری صرف کنید به سراغ فرش های دستباف بروید و جدیدترین مدل فرش مناسب پذیرایی را در بازار انتخاب کنید.

آیا گلیم فرش در پذیرایی خانه جایی دارد؟

باید بگویم گلیم ها و گبه ها نیز یکی از انتخاب های مناسب برای اتاق پذیرایی خانه شماست. اگر فضای خیلی بزرگی ندارید و به دکوراسیون های خاص علاقه دارید، همچنین می خواهید فضایی هنری و در عین حال سنتی داشته باشید حتما به سراغ گلیم ها بروید و مطمئن باشید از انتخاب آن ها پشیمان نمی شوید.

خرید فرش کار سختی نیست اگر راه آسانی را انتخاب کنید

مطمئنا شما به فضای خانه خود اهمیت زیادی می دهید اما لازم است بدانید برای داشتن خانه ای زیبا و شیک الزاما نباید پول و زمان زیادی صرف کنید. به جای آن اگر به فروشگاه های فروش اینترنتی فرش نگاهی بیاندازید خواهید دید متناسب با بودجه شما فرش های بسیار زیبا و زیادی وجود دارد و از طرفی می توانید هرچقدر که بخواهید زمان برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی خود صرف کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید. فروشگاه اینترنتی فرش مرداس زیباترین ترین و با کیفیت ترین فرش ها را با شرایط خرید آسان و قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد.