صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: تبلت چینی یا تبلت برند ؟ مسئله این است

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member danial94 آواتار ها

پیش فرض تبلت چینی یا تبلت برند ؟ مسئله این است

سلام
    در بسیار ی از تالار ها این سوال پرسیده میشود که" آیا تبلت چینی بهتر است یا تبلت های برند ؟"

در پاسخ به این سوال باید به یک بسیار بزرگ پاسخ دهیم: ما می خواهیم با تبلتمان چکار کنیم؟

با پاسخ دادن به سوال بالا به راحتی در خواهیم یافت که هیچ تفاوتی بین تبلت های برند مثل سامسونگ یا اسوس (البته به جز اپل چون سیستم عامل آیپد اصلا آندروید نیست و محبوبیت این تبلت اکثرا به خاطر سیستم عامل اون هست نه سخت افزارش) با تبلت های چینی وجود ندارد.
    با معرفی مدل های جدید آینول و اوندا به راحتی می توان گفت که به جز در مدل های سیم کارت خور ، تبلت های چینی بسیار فراتر از تبلت های برند هستند.
    با یک مقایسه ی سرانگشتی می توان فهمید که سیستم آینول آرورا 2 بسیار بالاتر از حد نیاز کار با یک تبلت آندرویدی هست.کیفیت صفحه نمایش این مدل در بعضی موارد با قویترین مدل های برند هم برابری می کند

در آخر هم خدمتتان عرض می کنم که شما یک انسان هستید و عاقل . می توانید با احتساب بودجه و امکانات مورد نیازتون یک تبلت بخرید البته اگر برای رفع نیاز باشه تبلت های چینی بسیار فراتر از انتظارتون بهتون کمک می کنند ، ولی اگر می خواهید مثل انسان های ضعیف با تبلتتان پز بدین و اونقدر کوچک باشید که دستگاهتون بهتون ارزش میده ، مسلما تبلت های چینی به شما کمک نمی کند.

و اما نکته ی آخر : 90 درصد تبلت های برند در کارخانه های چینی ساخته می شوند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danial94 نمایش پست ها
    سلام
    در بسیار ی از تالار ها این سوال پرسیده میشود که" آیا تبلت چینی بهتر است یا تبلت های برند ؟"

در پاسخ به این سوال باید به یک بسیار بزرگ پاسخ دهیم: ما می خواهیم با تبلتمان چکار کنیم؟

با پاسخ دادن به سوال بالا به راحتی در خواهیم یافت که هیچ تفاوتی بین تبلت های برند مثل سامسونگ یا اسوس (البته به جز اپل چون سیستم عامل آیپد اصلا آندروید نیست و محبوبیت این تبلت اکثرا به خاطر سیستم عامل اون هست نه سخت افزارش) با تبلت های چینی وجود ندارد.
    با معرفی مدل های جدید آینول و اوندا به راحتی می توان گفت که به جز در مدل های سیم کارت خور ، تبلت های چینی بسیار فراتر از تبلت های برند هستند.
    با یک مقایسه ی سرانگشتی می توان فهمید که سیستم آینول آرورا 2 بسیار بالاتر از حد نیاز کار با یک تبلت آندرویدی هست.کیفیت صفحه نمایش این مدل در بعضی موارد با قویترین مدل های برند هم برابری می کند

در آخر هم خدمتتان عرض می کنم که شما یک انسان هستید و عاقل . می توانید با احتساب بودجه و امکانات مورد نیازتون یک تبلت بخرید البته اگر برای رفع نیاز باشه تبلت های چینی بسیار فراتر از انتظارتون بهتون کمک می کنند ، ولی اگر می خواهید مثل انسان های ضعیف با تبلتتان پز بدین و اونقدر کوچک باشید که دستگاهتون بهتون ارزش میده ، مسلما تبلت های چینی به شما کمک نمی کند.

سلام دوست عزیز...شرمنده ... اما واقعا متاسفم واستون که خرید یه تبلت با مارک و برند معتبر را مربوط به انسان های ضعیف و... در نظر میگیرید...حرف شما کاملا ی حرفه بی خردانه و نامعقول و از روی حسادت میشه استنباط کرد....من مدت زیادی هست که تبلت های جور واجور و گوشیهای جور وا جور را محک زدم....شما هیچ وقت نمی توانید صفحه نمایش آمولد (سوپر آمولد و اچ دی نمی گم) یا رتینا یا آی پی اس بلک لایت مشترک ال جی و نوکیا یا صفحه نمایش جدید ماکروسافتو با یه آی پی اس نسل قدیم ال جی که رویه تبلت چینی هست مقایسه کنید...یا جنس بدنه آلومینیومی سامسونگ،جنس بدنه کربنی اچ تی سی،جنس بدنه شیشه ای محصولات اپل و یا جنس پلیمر مخصوص محصولات نوکیا رو با جنس پلاستیک تبلت چینی مقایسه کنید..تازه هنوز جنس پلاستیک گجت های سام از بعضی از این جنس پلاستیکی های چینی مرغوبتره...شما حتی نمیدونید که سی پی یو و جی پی یو سنگین فقط یک طرف ماجراست و اون چیزی که سامسونگو سامسونگ و اپلو اپل و به عنوان یه برند معروف میکنه معماری منحصر به فردی هست که این شرکتها در ترکیب این سخت افزارها باهم هست را از هم متمایز میکنه...تازه دیگه پشتیبانی ها و دولوپرهایی که واسه این تبلتای معتبر هستو کاری نداریم.....واقعا متاسفم واسه شما که حتی نمیدونید این سخت افزارها چی هستن و از چه نسلین و بی خود میای تعریف و قضاوت میکنی؟؟؟...شما که هنوز یه تبلت پی 1000 هم دست نگرفتی بی خود نتیجه میگیری.....
    دوستان محترم بخاطر مسائل اقتصادی و افزایش قیمت دلار امروز قیمت تبلتا زیاد شده...وگرنه آی پد4 مدل وای فای و 3جی و شبکه 4جی یا ال تی ای 64 گیگش اگر دلار گرون نبود نهایت 1.350 بود ... پس با این تفاسیر این جنس چینیا به شدت گرونتر و تفاوتی با افزایش قیمت برندای مارکدار نداره....
    لطفا وقتی میخواهید بحثی را ارائه کنید مراقب طرز بیان خودتون باشید که به کسی توهین نشه...من جای مدیر انجمن باشم...کل تاپیکتو حذف میکنم...
    با تشکر از دوستان...قصد جسارت ندارم ولی از تحلیل بی اساس و بی پایه ایشون ناراحت شدم...در ضمن هیچ حساب سر انگشتی هم نیست....اگر امروز اینو میخریم چون پول گلکسی تب و آی پدو نداریم...منم ندارم...چرا خودمونو گول میزنیم.
    ویرایش توسط abdollah007 : 05-11-2013 در ساعت 04:03 PM

Senior Member gigi آواتار ها

دوست عزیز اون بنده خدا که منظوری نداشته زمانی که این تایپیک رو ایشون ایجاد کردند محصولات چینی هنوزم اینقدر پیشرفت نکرده بودند
    باید به اطلاعتون برسونم آینول نوو 9 از صفحه نمایش رتینا بهره میبره که خودم به شخصه با یک آیپد نسل 3 مقایسه کردم و بسیار عالی بود
    همین تبلت از یک بدنه آلومینیومی بهره میبره که حتی مقاومت و ضد خش بودنش از لپ تاپ اچ پی probook خودمم بهتره
    خواهر خودم galaxy note 10.1 داره کیفیت صفحه نمایشش پیش تبلت من لنگ میندازه مخصوصا زیر نور افتاب از لحاظ سی پی یو قوی تره اما از گیرافیک نه چون mail400 هستش اما مال آینول power vr sgx544!
    بهتره که شماهم بیشتر راجت تبلت های چینی تحقیق کنید
    درضمن همون اپل شماهم توی چین تولید میشه
    گـــــل سرخ مــیــمــیــرد امــا
    خــارش باقی مـیمـانـــــــد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gigi نمایش پست ها
    دوست عزیز اون بنده خدا که منظوری نداشته زمانی که این تایپیک رو ایشون ایجاد کردند محصولات چینی هنوزم اینقدر پیشرفت نکرده بودند
    باید به اطلاعتون برسونم آینول نوو 9 از صفحه نمایش رتینا بهره میبره که خودم به شخصه با یک آیپد نسل 3 مقایسه کردم و بسیار عالی بود
    همین تبلت از یک بدنه آلومینیومی بهره میبره که حتی مقاومت و ضد خش بودنش از لپ تاپ اچ پی probook خودمم بهتره
    خواهر خودم galaxy note 10.1 داره کیفیت صفحه نمایشش پیش تبلت من لنگ میندازه مخصوصا زیر نور افتاب از لحاظ سی پی یو قوی تره اما از گیرافیک نه چون mail400 هستش اما مال آینول power vr sgx544!
    بهتره که شماهم بیشتر راجت تبلت های چینی تحقیق کنید
    درضمن همون اپل شماهم توی چین تولید میشه
    اولا واسه حرفتون ی سند درست و حسابی بیارید..که صفحه نوو9 شما ازحتی آی پد نسل دوم هم بهتره...دوما کسی بدنه تبلتو با لپ تاپ مقایسه نمیکنه...دوست داری با همون آی پد نسل سوم مقایسه کن...سوماکسی تب موبایلو با تبلت مقایسه نمیکنه مخصوصا صفحه نمایشو...برو نوو9 رو با یه گلکسی تب 10 نسل جدید و سوپر آمولد مقایسه کن ... اصلا ن با یه تب 10 اینچ آمولد مقایسه کن...داداشم اگر شما حالا میدونی مالی 400 چی هست و power vr sgx544 چی هست و رو یه فرکانس قضاوت قدرت پردازش گرافیکی میکنی...من معماری این تراشه هارو تو a5 و نسل جدید پردازنده سامسونگو بررسی میکردم...در ضمن اگر پشت محصولات اپل را ببینی نوشته به سفارش آمریکا درچین ساخته شده ننوشته ساخت چین...اگر مطالعه کنی میفهمید که اینا دوتا چیز کاملا متفاوت هست...اپل لایسن و لیسانس کیفتشو بی خود و بی جهت نگرفته و به کسیم نمیده...

مساله ای که باید بهش توجه داشت اینه که وسایل الکترونیکی همیشه درصدی ریسک خرابی دارند.نتیجه اش چی میشه؟
    دوستی یک گوشی htc one خریده و بعد از یک روز کار کردن cpu دستگاه سوخته.الان از دوست من بپرسید میگه htc بدترین مارک گوشی موبایل هست!
    حالا ممکنه دوستش تبلت چینی داشته باشه و مدتی هم براش بدون مشکل کار کرده.از نظر اون هم جنسهای چینی خیلی با کیفیت هستند.
    اما مشکل اینجاست که نباید با ملاک قرار دادن یک حادثه،برای یک محصول یا یک برند حکم نهایی صادر کنیم.
    در مورد ساپورت نرم افزاری تبلتهای چینی من تا الان که دو برند معروف چینیonda-ainol را امتحان کردم باید بگم از نظر ساپورت نرم افزاری در سطح بالایی هستند.
    من ارزان ترین تبلت موجود در سایت را پارسال خریدم و onda براش 4یا5 تا ورژن اندروید از آندروید 2تا جلی بین گذاشته بود.که واقعا نشون میداد کمپانی چقدر برای یک محصولش،حتی ارزان ترینش،اهمیت قایل هست و ساپورت نرم افزاری مداوم میکنه.
    والا بنظر من تنها و تنها اشکال تبلتهای چینی این سایت درحال حاضر،نبود قطعات تبلتها در داخل کشور هست که اونهم دلایل خاص خودش را داره.
    وگرنه از نظر کیفیت وسایر موارد حداقل من که راضی بودم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dfsa نمایش پست ها
    مساله ای که باید بهش توجه داشت اینه که وسایل الکترونیکی همیشه درصدی ریسک خرابی دارند.نتیجه اش چی میشه؟
    دوستی یک گوشی htc one خریده و بعد از یک روز کار کردن cpu دستگاه سوخته.الان از دوست من بپرسید میگه htc بدترین مارک گوشی موبایل هست!
    حالا ممکنه دوستش تبلت چینی داشته باشه و مدتی هم براش بدون مشکل کار کرده.از نظر اون هم جنسهای چینی خیلی با کیفیت هستند.
    اما مشکل اینجاست که نباید با ملاک قرار دادن یک حادثه،برای یک محصول یا یک برند حکم نهایی صادر کنیم.
    در مورد ساپورت نرم افزاری تبلتهای چینی من تا الان که دو برند معروف چینیonda-ainol را امتحان کردم باید بگم از نظر ساپورت نرم افزاری در سطح بالایی هستند.
    من ارزان ترین تبلت موجود در سایت را پارسال خریدم و onda براش 4یا5 تا ورژن اندروید از آندروید 2تا جلی بین گذاشته بود.که واقعا نشون میداد کمپانی چقدر برای یک محصولش،حتی ارزان ترینش،اهمیت قایل هست و ساپورت نرم افزاری مداوم میکنه.
    والا بنظر من تنها و تنها اشکال تبلتهای چینی این سایت درحال حاضر،نبود قطعات تبلتها در داخل کشور هست که اونهم دلایل خاص خودش را داره.
    وگرنه از نظر کیفیت وسایر موارد حداقل من که راضی بودم.
    دوست عزیز خودتون میگید دستگاه الکترونیکی ریسکش بالاست...پس جواب حرف خودتو میدی...و اصلا هم رویه حرف من این مورد نیست....معماری و ساختار پایه ای گجت هست...درمورد ساپورت...اندرود مال گوگل هست و دولوپرا نرم افزار میسازن پس ربطی به سازننده گجت نداره..همین که اندروید باشه میشه روش نصب کرد مگر دیگه از مدل چینی های داغون باشه...ی کمپانی وظیفشه که گجتشو آپدیت کنه...این معلومه...ولی تا الان چندتا دولوپر واسه این تبلتا رام کاستوم پورت کردن؟؟یا چندتاشون کرنل پر قدرتی رو رو دیوایس گجت بهینه کردن؟؟یا چندتا دولوپر واسه مثلا مشکل مثلا وای فای اقدام کردن؟؟همه منتظر رام جدیدشیم...بحث من این نیست که چینی بده ن ن ن...گرید a چین محصولات قابل رقابتی هست...رویه حرف این توهینی هست که به کسای که برند معروف میخرن میکنه...خوب داشته خریده...مبارکش...کی واسه چشم و هم چشمیش میخره؟؟؟حالا از فردا هرکی رفت سام و اپل خرید ضعیف النفسه دیگه...واسه خودمون ارزش قائل باشیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danial94 نمایش پست ها

به نظر شما این یه توهین نیست..

بهرحال همه افراد برای پز نمیرن اپل بخرند.این مشخصه.
    اما خیلی افراد را به چشم دیدم که به قصد پز یا حتی مقاصد بدتر! میرن اپل میخرن:
    یه بنده خدایی قصد جمع کردن پول از مردم برای سرمایه گذاری داشت و برای اینکه نشون بده در کارش موفقه و پول خوبی در میاره از محصولات اپل برای گول زدن مردم استفاده کرد(و متاسفانه عقل بسیاری هم به چشمهاشون هست) و پشت سرش میگفتن ببین چه وضع مالی خوبی پیدا کرده که اینجور چیزایی میخره.
    ئر نهایت هم ورشکسته و فراری شد.
    اما این بنده خدا که برای پز و فریب مردم قصد قبلی داشت هیچ وقت با خریدن تبلت چینی به این هدفش نمیرسید!
    بنظرم منظور اون دوستمون همچین آدمایی بودننه کسی که مثلا عاشق سیستم عاملios هست و به این دلیل میره اپل میخره و...
    این نکته هم مد نظر داشته باش که چون محصولات اپل در ایران به چندین برابر قیمت واقعیش داره فروخته میشه یه برچسب اشرافیت و باکلاس بودن هم باخودش داره!!
    وقتی ببینن که ست کامل محصولات را بهمراهت داری یعنی هم آخر کلاس هستی و هم آخر پولدار بودن.
    بهر حال این نگاه وجود داره و نه من و نه شما در پیدایشش مقصر نیستیم.باز هم تکرار میکنم بنظرم دوستمون چنین مواردی رو مد نظرش داشته.حالا شاید در بیان منظورش و انتقال پیامش به خواننده متن کاملا نتونسته موفق باشه.

Junior Member

همه تبلت ها ی چینی خوب هستن . فقط مشکل نبود قطعات هست .مثلا 1 ملیون پول میدی بعد از یک ماه مشکلی پیش میاد ولی در ایران قابل تعمیر نیست .. این مشکل برای تبلت های معروف هم هست .مثلا تبلت شرکت امازون اگه مشکلی پیش بیاد در ایران قابل تعمییر نیست .
    ایران شده فقط تبلت سامسونگ ( که من از این شرکت خیلی بدم میاد) و تا حدی ایسوس که قابل تغمیر هست .

مدیریت کل سایت ایران شیپینگ admin آواتار ها

عزیز شما پست اول را دوباره بخونید . کاربر به کسی توهین نکرده !!!
    اگر برای رفع نیاز باشه تبلت های چینی بسیار فراتر از انتظارتون بهتون کمک می کنند ، ولی اگر می خواهید مثل انسان های ضعیف با تبلتتان پز بدین و اونقدر کوچک باشید که دستگاهتون بهتون ارزش میده ، مسلما تبلت های چینی به شما کمک نمی کند.
    ایشون نگفته که هرکسی تبلت برند خریداری میکنه ضعیف النفسه !!!! گفته هر کسی قصدش از خرید تبلت پز دادن و کلاس هست . منظورش این دسته افراد بودند نه همه کسایی که تبلت برند خریداری می کنند.

و اینگونه افراد هم وجود دارند و ما زیاد دیدیم که طرف اصلا نمیدونه تبلت چی هست و اصلا براش کارایی نداره ولی برای کلاس داشتن قصد خرید تبلت داشته .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

Tags for this Thread