طبیعتا هیچ حسی بدتر از این نیست که وقتی به دور و برمان نگاه میکنیم ببینیم کفپوشی کثیف و نامرتب داریم. علاوه بر این، همه ما برای پوشاندن کفپوش هایمان از فرش استفاده می کنیم، فرش ایرانی که با رنگ و طراحی زیبایش به خانه هایمان روح و انرژی می*آورد، فرش ها هم به علت ساختار و موادی که درون خود دارند زمینه ساز رشد و تکثیر انواع باکتری و میکروب ها و به خصوص بیماری ها هستند به همین علت است که جنس مواد اولیه ای که در بافت فرش به کار می رود اهمیت زیادی دارد پس طبیعی است که بگوییم پس از گذشت زمان فرش ها کثیف خواهند شد.

تمیزی فرش گاهی تبدیل به چالش می شود

بسیاری از خانم های خانه دار با داشتن بچه و مشغله های زندگی خرید اینترنتی فرش ماشینی ممکن است زمان کافی برای تمیزی و برق انداختن فرش ها نداشته باشند در حالی که اگر بتوانید در روز فقط ۲۰ دقیقه یا نیم ساعت از وقت خود را صرف تمیزی فرش ها کنید، خانه حال و هوای دیگری به خود خواهد گرفت و به این زودی ها نیاز نیست به دنبال بهترین شوینده فرش باشید یا فرش خود را به قالیشویی بسپارید.

خیلی از افراد احساس می کنند که چون فرش هایشان کثیفی زیادی ندارد می توانند با استفاده از محلول ها و شوینده هایی که در بازار موجود است و یا مواد و شوینده های طبیعی دست ساز فرش هایشان را تمیز کنند، خب البته چون استفاده از محلول های طبیعی ضرر کمتری دارد گزینه خوبی برای استفاده خواهند بود اما نه همیشه و در همه شرایط!

نکاتی برای داشتن فرشی تمیز و نوبا استفاده از بهترین شوینده

اگر شما هم میخواهید فرشی نو و تمیز داشته باشید پس بهتر است با ما همراه باشید. اولین مسئله ای که در تمیزی فرش ها اهمیت دارد کشیدن منظم جاروبرقی است، سعی کنین در هفته ۲ یا ۳ روز را به جارو کشیدن فرش ها اختصاص دهید.

اگر خانه تان غرق در نور است سعی کنید فرش هایتان را در معرض این نور آفتاب قرار ندهید چون نور آفتاب باعث می شود رنگ قالی به مرور زمان از بین رفته و یا کدر به نظر برسد.
بهتر است سالی یک بار فرش ها را بشویید. برای شست و شو دو کار می توان انجام داد؛ یا فرش ها را در داخل خانه با بهترین شوینده فرش بشویید یا اینکه فرش را به دست قالیشویی بسپارید. البته بهترین راه حل این است که شست و شوی فرش ها در قالیشویی انجام شود چرا که این شرکت ها ابتدا گرد و غبار فرش را گرفته و بعد از آن فرش را با دستگاه های مخصوص می شویند در صورتی که در خانه های آپارتمانی امروزی شاید امکان گرفتن گرد و غبار فرش نباشد و نتوان به راحتی آن را تمیز کرد. در هر حال اگر هم صلاح می دانید که فرش در خانه تمیز شود بهتر است ابتدا به صورت سطحی آن را تمیز کرده که برای این کار نیاز به شامپو فرش دارید. شامپو فرش من ، شامپو فرش بس ، شامپو فرش رافونه به عنوان بهترین شوینده فرش شناخته شده اند. با یک فرچه و یک ابر می توانیم سطح فرش ها را تمیز کنیم یا اینکه با استفاده از درست کردن محلول های طبیعی می توانید این کار را انجام دهید. با فروشگاه اینترنتی فرش مرداس همراه باشید.

ویرایش/حذف پیام ویرایش پست ارسال پاسخ سریع به این پیام پاسخ پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول نقل قول چندگانه این پیام