همه ما دوست داریم بهترین استفاده را از زمان خود ببریم و در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنیم تا اوقات فراغت بیشتری داشته باشیم و بتوانیم به علایق خود بیشتر بپردازیم. از کارهای روزمره که بگذریم بعضی از امور وقت بیشتری از ما می گیرند،* کارهایی مانند خرید برای دکوراسیون خانه.
خرید مبلمان، خرید پرده، خرید فرش و … از مواردی است که نیاز به دقت و زمان زیادی دارد و معمولا چند روز کامل وقتمان را پر می کند تازه اگر جزء افراد سخت گیر باشید ممکن است یک هفته برای آن زمان بگذارید. بماند که اگر قصد خرید فرش دستباف را هم داشته باشید باید یک پروسه طولانی را طی کنید چرا که راضی نمی شوید هزینه بالای خرید این کالا را بدون دیدن مدل های مختلف و متنوع پرداخت کنید.

چه چیزی از این بهتر که تمام مدل*ها و قیمت های فرش را در گوشی خود ببینید؟!

این که بتوانید در خانه خود تمام مدل*ها و قیمت* فرش*ها را ببینید، بسیار ایده آل است که این امکان توسط تعداد زیادی از فروشگاه* اینترنتی فراهم شده است. روند رو به رشد فروشگاه*های اینترنتی به خوبی بیانگر این موضوع است که اکثر افراد از خرید اینترنتی استقبال می کنند و هر روز افرادی بیشتر به سمت آن می روند که بدینوسیله در زمان و هزینه*های خود صرفه جویی می کنند. اما خب خرید اینترنتی ممکن مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد که در صورت عدم آگاهی می تواند دامن گیر شما شود. بنابراین لازم است قبل از انجام این کار خصوصا در مورد کالاهای گران قیمتی مانند فرش،* مبلمان و … اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید.

معتبرترین فروشگاه اینترنتی کدام است؟

اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید معتبر بودن فروشگاه اینترنتی مورد نظر است که در واقع ضمانت خرید شما محسوب می شود که در صورت بروز مشکل بتوانید پول خود را پس بگیرید. قبل از هر چیزی نام فروشگاه را بررسی کنید و از صحت اطلاعات آن مانند دفتر مرکزی، شماره تلفن، شماره ثبت و … اطمینان پیدا کنید. در واقع شما باید امکان برقراری ارتباط هم به صورت تلفنی و هم به صورت فیزیکی را داشته باشید.

نگران پرداخت اینترنتی نباشید

اگر برای خرید اینترنتی، فروشگاه مطمئنی را انتخاب کرده اید دیگر جای نگرانی نیست،* در این فروشگاه*ها پرداخت از طریق درگاه*های معتبر انجام می شود و در صورت خطا پول به حساب شما بر می گردد تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمیت درج شده در سایت با قیمت درگاه پرداختی مغایرت نداشته باشد. این فروشگاه*ها راه بهتری در اختیار مشتری قرار داده اند تا بعد از دریافت کالا هزینه را درب منزل پرداخت کنند.

فروشگاه اینترنتی با نماد الکترونیکی

خرید اینترنتی فرش جزء آن دسته از کارهاییست که شاید در نگاه اول کمی دلهره آور باشد،* بهتر است برای اطمینان از خرید خود به سراغ فروشگاه اینترنتی فرش با نماد الکترونیکی بروید. با اعطای نماد الکترونیکی هویت صاحب کسب و کار و همین طور محل فعالیت آن بررسی شده است و فروشگاه ملزم به رعایت قوانین و مقررات کسب و کار اینترنتی نوشته شده در تعهد نامه است.

تسهیلات ویژه در فروشگاه*های اینترنتی

فرش جزء کالاهای اساسی است که هزینه آن در مقایسه با بعضی دیگر از وسایل خانه بیشتر است و ممکن است خیلی از خانواده*ها توان خرید فرش مناسب خود را نداشته باشند و مجبور شوند به خاطر کمبود بودجه به سراغ فرش*های بی کیفیت بروند. فروشگاه*های اینترنتی تا حد زیادی این مشکل را حل کرده اند و با در نظر گرفتن شرایط و تسهیلات ویژه اقدام به فروش اینترنتی فرش کرده اند و شرایط مناسبی برای خرید فرش فراهم آورده اند. همین طور ارسال رایگان درب منزل نیز از مزیت*های این فروشگاه های اینترنتی است.
از فروشگاه اینترنتی ضمانت نامه بخواهید

هر چیزی که از فروشگاه*های اینترنتی می خرید باید صحیح و سالم تحویل بگیرید این موضوع در مورد کالاهای گران قیمتی مانند فرش اهمیت بیشتری پیدا می کنند. حتما از فروشگاه اینترنتی مورد نظر؛ ضمانت نامه کیفیت و شناسنامه اصالت فرش را بخواهید.

فروشگاه*های دیگر را هم بررسی کنید

در هنگام خرید فرش حتما شرح محصول آن را بررسی کنید و ببینید آن فرشی که می خواهید بخرید چه ویژگی*هایی دارد این کار به تصمیم گیری شما کمک می کند. علاوه بر این که باید فروشگاه اینترنتی مورد نظر را بررسی کنید به فروشگاه*های اینترنتی مشابه نیز سر بزنید و قیمت و ویژگی*های فرش مورد نظرتان را با آن*ها مقایسه کنید. سعی کنید از فروشگاه*هایی خرید کنید که فرش را بدون واسطه به شما تحویل می دهند چون در این صورت می توانید فرش را با قیمت کمتری تهیه کنید. از طرفی شرایط و روش*های نگهداری فرش را مطالعه کنید و با اطلاعات کامل فرش بخرید.