یکی از مهم ترین انتخاب هایی که ممکنه در طول زندگی برای همه ما پیش بیاد انتخاب رنگ فرش اتاق پذیرایی که متناسب با دکوراسیون هست. طبیعتا یه رنگ درست و مناسب میتونه همه چی رو نغییر بده و حس و حال متفاوتی رو هم در خونه و هم در بین اعضای خانواده به وجود بیاره.

رنگ فرش اتاق پذیرایی رو چجوری باید انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ فرش اتاق پذیرایی در دکوراسیون داخلی میتونه تا حدودی بازتاب دهنده روحیات ما باشه، در واقع ترکیب رنگی که ما به کار میبریم به قدری مهمه که میتونه فضای کلی رو تحت تاثیر قرار بده. برای رهایی از استرس روزانه که ممکنه در کار و زندگی روزمره هر کدوم از ما وجود داشته باشه بهتره که از رنگ های شاد و زیبا در دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کنیم. فرش فیروزه ای ، بهترین رنگی هست که میتونین برا فرش ها ازش استفاده کنین. اگر بتونین از فرش بزرگمهر فیروزه ای در دکوراسیونتون استفاده کنین برد بزرگی کردین چون این رنگ میتونه گرمایی که توی فضا هست رو زیاد کنه. میشه در کنار این رنگ از وسایل تزئینی طرح داری هم استفاده کنین تا جلوه اتاق نشیمن زیادتر بشه، به طور مثال میتونین مبلمان رو به رنگ سفید انتخاب کنین تا رنگ فرش اتاق پذیرایی بهتر و یشتر نمایان بشن.

انتخاب رنگ های جسورانه و شاد در نشیمن

انتخاب یه رنگ جسورانه میتونه به فضای داخلی شخصیت بده و اون رو جذاب تر کنه. معمولا رنگ ها روشن و شاد و میشه در بین فرش های مدرن و فرش فانتزی پیدا کرد. رنگ خاکستری، رنگی هست که ممکنه خیلی از ما نادیده بگیریمش اما فرش خاکستری با ترکیب رنگی سفید و مشکی میتونه یه فضای شیک و زیبا رو برامون بسازه و به عنوان رنگ فرش اتاق پذیرایی شناخته میشه البته به شرط اینکه درست ازش استفاده کنیم و مبلمانی رو باهاش ست کنیم که بتونه به راحتی با این رنگ ها هماهنگ بشه.

ترکیب رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی

همیشه برای ما ثابت شده که ترکیب رنگی قهوه ای و کرم میتونه نتیجه خوبی برامون داشته باشه اما بد نیست برای اینکه فضای داخلی نشیمن رو از یکنواختی در بیاریم یه رنگ دیگه هم به این رنگ ها اضافه کنیم. رنگ قرمز، رنگ گرمی هست که در کنار قهوه ای ترکیب زیبایی رو به وجود میاره. برای کوسن ها، مبل های تک و یا حتی گل های پارچه روکش مبلمان رو میتونین از رنگ قرمز استفاده کنین. برای اینکار خوبه که رنگ فرش اتاق پذیرایی قهوه ای باشه و مبلمان هم ترکیبی از رنگ کرم و قهوه ای.